/ اخبار بیت کوین / فروش بیت کوین (Bitcoin) با پریمیوم 36 درصد در نیجریه

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

فروش بیت کوین (Bitcoin) با پریمیوم 36 درصد در نیجریه

فروش بیت کوین (Bitcoin) با پریمیوم 36 درصد در نیجریه

در پی ممنوعیت اخیر ارائه خدمات از سوی بانک ها به اکسچنج های ارز دیجیتال در نیجریه ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) در این کشور ظاهراً از کنترل خارج شده است.

 

تقریباً 11 روز از اعلام این خبر می گذرد که بانک مرکزی نیجریه کلیه موسسات مالی قانونگذاری شده را از ارائه خدمات به اکسچنج های ارز دیجیتال در این کشور منع کرده است و مجازات های شدیدی را نیز در نظر گرفته است. همچنین به همه بانک ها و موسسات گفته شد که حساب شرکتهای مرتبط با ارز دیجیتال را بلافاصله مسدود کنند.

 

پس از این اقدام جنجالی ، طبق آخرین اطلاعات گوگل ترندز (Google Trends) ، میزان علاقه عمومی به بیت کوین (BTC) در نیجریه همچنان از سایر کشورها بالاتر است. حتی پریمیوم قیمت بیت کوین (Bitcoin) در 16 فوریه در نیجریه به 36 درصد رسید.

 

این پریمیوم نشام دهنده قیمت حدود 71،150 دلاری به ازای هر بیت کوین (Bitcoin) خواهد بود. همچنین این رقم بسیار بیشتر از پنج پریمیوم چشمگیر بعدی در سطح جهان است : 3.24 درصد در آفریقای جنوبی و بین 1 تا 3 درصد در آرژانتین ، پرو ، مالزی و ویتنام.

 

به نظر می رسد تأثیر فوری ممنوعیت بانک مرکزی برای سرکوب معاملات ارز دیجیتال در این کشور ، تاثیر چندانی نداشته است. (Blockchain.com) گزارشی را در آگوست سال 2020 منتشر کرد که در آن گفته شد نیجریه از آوریل سال 2020 بهترین عملکرد را بر اساس فعالیت پلتفرم های خود داشته است. گوگل ترندز نیز در آن زمان اعلام کرد نیجریه رتبه برتر را از نظر میزان جستجوی جهانی بیت کوین (Bitcoin) کسب کرده است.

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه نیز پس از ممنوعیت اعلام شده ، هفته گذشته روند قانونگذاری برنامه ریزی شده خود برای شرکت های کریپتو را متوقف کرد.

 

سناتور نیجریه ای ،  سانی موسی (Sani Musa)  ، در 11 ژانویه در مجلس سنا اظهار داشت که بیت کوین (Bitcoin) تهدید قابل توجهی برای پول ملی نیجریه ، نایرا است ، اگرچه سایر سناتورها اظهار داشتند هدف از قانونگذاری ارزهای دیجیتال در نیجریه فقط باید جلوگیری از استفاده آن توسط مجرمان باشد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)