/ عمومی / صندوق بازنشستگی رست سوپر استرالیا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری میکند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

صندوق بازنشستگی رست سوپر استرالیا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری میکند

صندوق بازنشستگی رست سوپر استرالیا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری میکند

اندرو لیل (Andrew Lill)، مدیر اجرایی رست سوپر (Rest Super)، روز سه‌شنبه گفت: «این بازار هنوز یک سرمایه‌گذاری پر ریسک است، بنابراین تخصیص ارزهای دیجیتال از سبد سهام متنوع خود ما انجام خواهد شد».

صندوق بازنشستگی رست سوپر استرالیا قرار است اولین صندوق بازنشستگی باشد که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کند.

این صندوق بیش از 46.8 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) و حدود 1.8 میلیون کاربر دارد. بازنشستگی، معادل 401 هزار یا حساب بازنشستگی فردی در ایالات متحده است و برای همه کارمندان اجباری است. تا کنون این بخش 2.4 تریلیون دلاری در مورد ارزهای دیجیتال بسیار محتاط بوده است.

در این رابطه بخوانید‌ : اهرم معاملاتی (Leverage) چیست و چه تفاوتی با مارجین دارد؟

در طول جلسه عمومی سالانه رست سوپر ، در 23 نوامبر اندرو لیل، مدیر ارشد سرمایه گذاری این شرکت اعلام کرد « شرکت، دارایی های دیجیتال را به عنوان «بخش مهمی» از پرتفوی در حال توسعه خود می بیند، اما حتما تمام جوانب کار را خواهید سنجید» و خاطرنشان کرد که:

«این هنوز یک سرمایه‌گذاری پر ریسک است، بنابراین تخصیص ارزهای دیجیتال از سبد سهام متنوع خود ما انجام خواهد شد، زیرا در ابتدا یک سرمایه گذاری نسبتاً کوچک است که ممکن است در طول زمان رشد کند.»

لیل، در ادامه گفت ارائه فناوری‌های بلاک چین و ارز دیجیتال می‌تواند یک «منبع پایدار ارزش» را ارائه دهد. مخصوصا در دوران بحرانی که سرمایه‌گذاران از ارزهای دیجیتال به عنوان پوششی در برابر تورم فیات استفاده می کنند.

وی افزود: « فکر می‌کنم در عصر تورم، ارز دیجیتال می‌تواند برای سرمایه‌گذاری مناسب باشد».

پس از سخنرانی مدیر اجرایی، سخنگوی این شرکت در بیانیه‌ای توضیح داد که «مطمئناً ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای تنوع بخشیدن به پس‌اندازهای بازنشستگی اعضای خود در نظر می‌گیرد، اما فعلا قصد سرمایه گذاری ندارد».

سخنگو گفت: «ما در حال حاضر در حال انجام تحقیقات گسترده در مورد این دارایی، قبل از هر گونه تصمیم گیری هستیم.» ما همچنین در حال بررسی جنبه های امنیتی و نظارتی سرمایه گذاری در این حوزه هستیم.

این نظرات برخلاف اظهارنظرهای این هفته شرکت سوپر استرالیایی (Australian Super) است، به طوری که پاول شرودر (Paul Schroder)، مدیر اجرایی صندوق 167 میلیارد دلاری روز دوشنبه اظهار داشت که «ما ارز دیجیتال را برای کاربران خود قابل سرمایه گذاری نمی بینیم.»

ماه گذشته، گزارش شد که صندوق سرمایه گذاری دولتی کوئینزلند اینوسمنت کورپریشن (QIC) به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. با این حال، این شرکت در این هفته به وب گاه خبری بیزنس اینسایدر (Business Insider) گفت که این گزارش‌ها «نادرست» بوده و جنبش های پذیرش دارایی دیجیتال را کم اهمیت جلوه داده است».

استوارت سیمونز(Stuart Simmons)، رئیس دارایی کوئینزلند اینوسمنت کورپریشن نیز گفت، در حالی که انتظار دارد صندوق‌های بازنشستگی در آینده ارزدیجیتال را بپذیرند، اما «احتمالاً کمتر از میزانی است که انتظار داریم.»

این بحث ها در حین رشد بازار ارزهای دیجیتال استرالیا و توسعه پیشنهادهای نظارتی گسترده توسط کمیته سنا به عنوان تلاش برای تبدیل این کشور به مرکز ارزهای دیجیتال ، همراه با بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA) صورت گرفت.

مت کامین (Matt Comyn)، مدیر عامل بانک مشترک المنافع استرالیا در اوایل این هفته اظهار داشت که این بانک بیشتر نگران خطرات از دست دادن مشارکت ارز دیجیتال است تا خطرات مرتبط با پذیرش آن.

همچنین بخوانید : چگونه می توانیم هودلر بهتری باشیم؟

او گفت: «مشارکت ما در پذیرش ارزهای دیجیتال ریسک به همراه دارد، اما خطرات شرکت نکردن در آن بیشتر است.».

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین