/ فین تک های ارزهای دیجیتال / سوفیا، ربات هوش مصنوعی برای پیوستن به متاورس توکنیزه می شود

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سوفیا، ربات هوش مصنوعی برای پیوستن به متاورس توکنیزه می شود

سوفیا، ربات هوش مصنوعی برای پیوستن به متاورس توکنیزه می شود

مجموعه‌ای از 100 « توکنNFT هوشمند» در 16 دسامبر در بایننس (Binance) به حراج گذاشته می‌شود و سوفیا نیز به متاورس (Metaverse) می پیوندد.

یک نسخه انیمه مجازی از سوفیا، ربات هوش مصنوعی انسان‌نما (AI) مشهور، قرار است به عنوان بخشی از پروژه متاورس در حال توسعه با نام «کشتی نوح» توکنیزه شده و به حراج گذاشته شود.

سوفیا توسط شرکت هنسن رباتیکز (Hansen Robotics) مستقر در هنگ کنگ در سال 2016 توسعه یافت و در سراسر جهان به دلیل مهارت های مکالمه و خوش بیان بودن شناخته شده است. سوفیا در 5 سال اول زندگی خود به سازمان ملل مراجعه کرده و تابعیت عربستان را دریافت کرده است.

اوایل این ماه جین لیم (Jeanne Lim)، مدیر عامل سابق هنسن رباتیک و یکی از خالقان سوفیا، یک نسخه انیمه مجازی از این ربات را با نام «Sophia beingAI» در شرکت جدید خود «beingAI»، تحت مجوز دائمی راه اندازی کرد.

طبق اعلامیه 7 دسامبر،این شرکت با شرکت تولید کننده هوشمند توکن غیر مثلی (iNFT) به نام «Alethea AI» شریک شده است تا 100 توکن iNFT با ویژگی ربات Sophia beingAI در بازار NFT بایننس در عرضه اولیه بازی هوشمند (IGO) در 16 دسامبر راه اندازی کند.

این حراج طی مدت 5 روز برگزار می شود و هر روز بیست iNFT منتشر می شود تا اینکه در 21 دسامبر به پایان می رسد.

اصطلاح iNFT به NFT های ساختار شکن اشاره دارد که به همراه هوش، در قالب یک شخصیت هوش مصنوعی تعبیه شده اند و قابلیت برنامه ریزی را به قراردادهای هوشمند ثابت آنها اضافه می کند. این توکن های NFT هوشمند می توانند در زمان واقعی با افراد در یک محیط بازی نمایی شده به طور مستقل تعامل داشته باشند.

این مجموعه «The Transmedia Universe of Sophia beingAI» نام دارد و به عنوان بخشی از این مشارکت، 100 توکن iNFT در پروژه غیرمتمرکز متاورس Alethea AI به نام کشتی نوح حمایت خواهد شد.

این مجموعه توسط هنرمند کمیک، پت لی (Pat Lee)، تصویرسازی می شود. این هنرمند قبلا با شرکت های فیلم سازی مشهوری از جمله، دی سی کامیکس (DC Comics) و مارول کامیکس (Marvel Comics) در مجموعه فیلم هایی مانند بتمن، سوپرمن، مرد آهنی و مرد عنکبوتی همکاری کرده بود.

شرکت Alethea AI، کشتی نوح را در ماه اکتبر رونمایی کرد و در نظر دارد متاورس آن در «NFT های تعاملی و هوشمند» راه اندازی شود.

لیم بیان کرد:«ما امیدواریم که ربات Sophia beingAI بشریت و فناوری را گرد هم آورد و به انسان ها کمک کند تا به ماهیت واقعی عشق بی قید و شرط و پتانسیل بی نظیر خود دست یابند».

این اولین بار نیست که سوفیا در فضای NFT نقش دارد. سوفیا در ماه مارس از طریق پلتفرم نیفتی گیت وی (Nifty Gateway) حراج توکن NFT برگزار کرد.

سوفیا در یک سخنرانی در کنفرانس طرح سرمایه گذاری آتی در سال 2017، نشان داد که می تواند با چهره هایی شاد، غمگین و عصبانی احساسات خود را نشان دهد. در سال 2019، سوفیا اظهار داشت که می‌داند ارز دیجیتال چیست، اما صاحب هیچ ارز دیجیتالی نیست.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)