/ اخبار بیت کوین / تقریباً 11،000 سرمایه گذار مسئول 55 درصد از حجم معاملات درون زنجیره ای بیت کوین هستند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تقریباً 11،000 سرمایه گذار مسئول 55 درصد از حجم معاملات درون زنجیره ای بیت کوین هستند

تقریباً 11،000 سرمایه گذار مسئول 55 درصد از حجم معاملات درون زنجیره ای بیت کوین هستند

این گزارش همچنین نشان داد یک دهم تمام ماینرهای بیت کوین (Bitcoin)، 90 درصد از هش ریت شبکه را کنترل می کنند.

محققان دریافته اند که تقریباً 11،000 فرد ، مسئول بیش از نیمی از حجم معاملات درون زنجیره ای بیت کوین (Bitcoin) هستند.

بر اساس مطالعه ای که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) در 21 اکتبر منتشر شد، 11،043 فرد 55 درصد از حجم شبکه بیت کوین را تشکیل می دهند. اکسچنج های ارز دیجیتال سه چهارم حجم زنجیره‌ای را تشکیل می‌دهند.

نویسندگان این گزارش به این نتیجه رسیدند که علیرغم افزایش سرمایه‌گذاران جدید که طی بازار صعودی بیت کوین در سال 2021 جذب شده‌اند، شبکه بسیار متمرکز باقی می‌ماند : «اکوسیستم بیت‌کوین (Bitcoin) هنوز تحت سلطه بازیگران بزرگ و متمرکز است، شامل ماینرهای بزرگ، یا هولدرهای بیت‌کوین (Bitcoin) یا اکسچنج ها».

با این حال، این گزارش همچنین اشاره کرد سرمایه گذاران بیت کوین (Bitcoin) در حال حاضر 8.5 میلیون بیت کوین (Bitcoin) یا 45.1% از عرضه را در اختیار دارند.

دفتر ملی تحقیقات اقتصادی نیز، تمرکز قابل توجهی را در بخش ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) شناسایی کرد و تخمین زد 10 درصد از ماینرها 90 درصد از هش ریت جهانی را کنترل می کنند. این گزارش اضافه کرد تقریباً 50 ماینر (تقریباً 0.1٪ از شبکه) 50٪ از کل قدرت هش شبکه بیت کوین (Bitcoin) را در اختیار دارند.

در حالی که دفتر ملی تحقیقات اقتصادی ادعا می‌کند تمرکز هش ریت ، شبکه بیت‌کوین را در معرض خطر حمله ۵۱ درصدی قرار می‌دهد، اما این گزارش فرضیه ای مبنی بر انگیزه حمله این ماینر ها به شبکه را ارائه نمی دهد.

بر اساس شاخص مصرف برق بیت کوین (BECI) دانشگاه کمبریج، توزیع جهانی هش ریت از سپتامبر 2019 به طور قابل توجهی افزایش یافته است (زمانی که سهم چین به 75.5 درصد رسید).

در حالی که سرکوب مجدد چین علیه ماینرهای داخلی بیت کوین (Bitcoin) باعث مهاجرت اخیر ماینرها به دنبال برق ارزان قیمت در آمریکای شمالی، آسیای مرکزی و اروپای شرقی شده است، داده های شاخص مصرف برق بیت کوین (Bitcoin) نشان می دهد هش ریت چین تا قبل از سرکوب در ماه آوریل 40 درصد کاهش یافته بود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)