/ اخبار بیت کوین / بیت کوین از مقاومت 52000 دلاری عبور کرد ؛ السالوادور از خرید 200 بیت کوین خبر داد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین از مقاومت 52000 دلاری عبور کرد ؛ السالوادور از خرید 200 بیت کوین خبر داد

بیت کوین از مقاومت 52000 دلاری عبور کرد ؛ السالوادور از خرید 200 بیت کوین خبر داد

بیت کوین (BTC) در 7 سپتامبر سطح 53000 دلاری را هدف قرار داد و ترس از افت قیمت (BTC) بالاتر از مقاومت کلیدی کاهش یافت. نرخ لیکوئید روزانه به حدود 500 میلیون دلار رسید و السالوادور خرید حداقل 400 بیت کوین (Bitcoin) را تایید کرد.

نمودار کندل 1 ساعته BTC/USD (بیت استمپ). منبع:  TradingView

بیت کوین (BTC/USD) یک شبه به اوج 52،960 دلار در بیت استمپ رسید. پس از آزمایش سطح 51،000 دلار ، مرز پایینی محدوده ای که پیش از این دیوار فروش بود ، قیمت کمی کاهش یافت و مجددا به بالاترین سطح خود در تقریبا چهار ماه اخیر رسید. لیکوئید 24 ساعته قراردادهای شورت در زمان نگارش این مطلب به حدود 500 میلیون دلار رسید.

 

السالوادور به تازگی اعلام کرد 200 بیت کوین (Bitcoin) جدید خریداری کرده است و در حال حاضر 400 بیت کوین (Bitcoin) در اختیار دارد. رئیس جمهور این کشور در توییتر تأیید کرد روند انباشت به طور رسمی آغاز شد. وی افزود که دولت در کوتاه مدت مقادیر بیشتری بیت کوین (Bitcoin) خریداری خواهد کرد.

 

وی همچنین از فروشگاه های برنامه های تلفن همراه خواست کیف پول دولتی السالوادور ، چیوو (Chivo) را به موقع برای “روز بیت کوین” عرضه کنند.

 

سمسون مو (Samson Mow) مدیر ارشد فروش بلاک استریم (Blockstream) گفت بیت کوین (Bitcoin) در السالوادور در حال حاضر قانونی است. به زودی کشورهای بیشتری رویکرد مشابهی در پیش می گیرند.

 

گلسنود گفت حتی فروش از سوی ماینرها نیز نتوانست بر عملکرد صعودی قیمت یا انتظارات کوتاه مدت تاثیر بگذارد. این شرکت در آخرین گزارش هفتگی خود نوشت: “این هفته ، حدود 2900 بیت کوین (Bitcoin) از موجودی ماینرها معادل 145 میلیون دلار با قیمت 50000 دلار به فروش رسیده است.”

 

همچنین افزود افزایش یا کاهش موقعیت ماینرها تا 5000 دلار در هفته معمول است و فعالیت اخیر را منطقی و مورد انتظار توصیف کرد.

نمودار تغییر موقعیت ماینرهای بیت کوین. منبع: Glassnode

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین