/ اخبار بیت کوین / با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ کارشناسان برتر در خصوص قیمت بیت کوین (BTC) پیش بینی هایی را مطرح کرده اند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ کارشناسان برتر در خصوص قیمت بیت کوین (BTC) پیش بینی هایی را مطرح کرده اند

با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ کارشناسان برتر در خصوص قیمت بیت کوین (BTC) پیش بینی هایی را مطرح کرده اند

به نظر می رسد با توجه به احساسات مثبت موجود در بازار در پی هالوینگ پاداش بلاک ، همه در انتظار افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin)  هستند.

 

با نزدیک شدن به هالوینگ پاداش ماینینگ بیت کوین(Bitcoin)  پیش بینی های مثبتی به طور پیوسته در سراسر جامعه کریپتوکارنسی در حال گسترش است.

 

در حالی که جهان با رکود اقتصادی شدیدی که پس از همه گیر شدن کرونا ویروس آغاز شده است مقابله می کند ، روند ارزش بیت کوین(Bitcoin)  با بازارهای سهام عادی مغایر بوده است. نیروی محرکه این روند صعودی رویداد هالوینگ (halving) است که انتظار می رود در تاریخ 12 ماه می اجرا شود.

 

همه در انتظار رویدادی هستند که طی آن پاداش بیت کوین(Bitcoin)  برای تایید اعتبار یک بلاک به نصف کاهش می یابد. این یک عملکرد ضد تورمی است که توسط خالق بیت کوین (Bitcoin) ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) طراحی شده است. از زمان ظهور اولیه این کریپتوکارنسی در سال 2009 ، دو رویداد هالوینگ رخ داده است. هالوینگ پاداش پس از ماین شدن هر 210،000 بلاک اتفاق می افتد که حدود چهار سال طول می کشد. هر دو رویداد هالوینگ قبلی ، صعود قیمت قابل توجهی را به همراه داشته اند ، اولین رویداد هالوینگ ، قیمت بیت کوین (BTC) را از 11 دلار به 1000 دلار در طی سال 2012 افزایش داد. در سالی که به هالوینگ دوم ختم می شد نیز ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) به طور پیوسته افزایش یافت.

 

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به طور یکسان زیر ذره بین متخصصان ، معامله گران و علاقه مندان صنعت کریپتو بوده است و پیش بینی های مختلفی در مورد حرکات احتمالی قیمت طی چند هفته و ماه های آینده وجود دارد.

 

پیش بینی های صعودی و نزولی

سرمایه گذار آمریكایی آنتونی پومپلیانو (Anthony “Pomp” Pompliano) با انتشار چندین پیام به رویداد هالوینگ اشاره کرده است. در یکی از این پیام ها که در تاریخ 29 آوریل منتشر شد موضع او نسبت به هالوینگ پیش رو صعودی و مثبت بود و رشد احتمالی ارزش بیت کوین (Bitcoin) پس از این رویداد را پیش بینی کرده بود :

 

“رویداد هالوینگ به طور برنامه ریزی شده ای عرضه روزانه بیت کوین (Bitcoin) را از 1800 بیت کوین در روز به تنها 900 بیت کوین در روز کاهش خواهد داد. این شوک در میزان عرضه به لحاظ تاریخی منجر به افزایش قیمت این دارایی طی 18 تا 24 ماه پس از هالوینگ شده است. ”

 

نکته مهمی که توسط پومپلیانو مورد بررسی قرار گرفته ، بسته محرک مالی است که توسط فدرال رزرو به اقتصاد آمریکا تزریق شده است. با طبقه بندی بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک دارایی پوشش تورم (inflation hedge) ، به نظر می رسد که این سرمایه گذار آمریکایی مطمئن است که رویداد هالوینگ برای بیت کوین (BTC) صعودی خواهد بود:

 

“من معتقدم که هالوینگ بیت کوین (Bitcoin) زمانی اجرا می شود که بانک فدرال رزرو (و سایر بانک های مرکزی در سراسر جهان) در حال تزریق تریلیون ها دلار به سیستم مالی هستند و این امر مانند سوخت موشکی عمل می کند که موجب صعود بیت کوین (Bitcoin) می شود.”

 

دن مورهد (Dan Morehead) بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پنترا کپیتال (Pantera Capital) ، پیش بینی مشابهی را خطاب به سرمایه گذاران در پایان ماه آوریل ارائه داد که شامل یک هدف قیمتی عالی تا 12 ماه پس از هالوینگ پیش رو بوده است : “اگر تاریخ تکرار شود ، بیت کوین (Bitcoin) در ماه آگوست سال 2021 به اوج خود با قیمت 533,431 دلار می رسد. ” وی افزود: “احتمال صعود شدید بیت کوین (Bitcoin) بیش از 50 درصد است.”

 

شرکت تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری کریپتوکارنسی (CoinShares) همچنین در جدیدترین گزارش خود تعدادی از دیدگاه های اخیر مرتبط با رویداد هالوینگ که توسط رئیس بخش تحقیقاتی آن کریستوفر بندیکسن (Christopher Bendiksen) منتشر شده بود را ارائه داده است. در این گزارش پنج سناریوی مختلف ارائه شده است که می توانند در حین و بعد از نصف شدن پاداش بیت کوین (Bitcoin) اتفاق بیفتند و هر کدام از این سناریو ها بررسی شده اند. براساس این گزارش ، احتمال توقف زنجیره ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) بعید به نظر می رسد ، در عین حال احتمال اینکه این رویداد هیچ تأثیر واقعی بر ارزش بیت کوین (BTC) نداشته باشد نیز غیرممکن به نظر می رسد.

 

بندیكسن نشان می دهد كه احتمال وقوع دو سناریوی منفی وجود دارد. در سناریوی اول ، ممکن است معامله گران به دلیل هیجانات ناشی از هالوینگ در بازار تمایل به خرید و فروش داشته باشند و در سناریوی دوم ممکن است ماینرها تحت فشار قرار بگیرند تا دارایی های بیت کوین (Bitcoin) خود را بفروشند و این امر موجب کاهش قیمت این کریپتوکارنسی می شود.

 

این گزارش پیش بینی خود را نیز ارائه می دهد که معتقد است هالوینگ تأثیر مثبتی بر عرضه دارد ، زیرا ممکن است ماینرهای کوچکتر نتوانند تجهیزات خود را به جدیدترین سخت افزار ارتقا دهند. این امر می تواند فشار فروش بر روی ماینرها به منظور تأمین هزینه های ناشی از کاهش عرضه پس از هالوینگ را کاهش دهد و همچنین موجب کاهش احتمالی ماینرها به دلیل نگرانی هایی در خصوص میزان سودآوری شود :

 

“کاهش 50 درصدی عرضه جدید موجود و کاهش میزان عرضه در حال فروش در بازار ، ممکن است فشار مداوم فروش از سوی ماینرها را به شدت کاهش دهد. این امر ، در ترکیب با محرک های کلان اقتصادی ارائه شده توسط دولت های جهانی ، و جریان های موجود و رو به رشد در محصولات سرمایه گذاری منفعل بیت کوین (Bitcoin) که در حال حاضر مشاهده می کنیم ، می تواند در میان مدت موجب افزایش شدید قیمت بیت کوین (Bitcoin) شود. ”

 

جیک یوکوم پیات (Jake Yocom-Piatt) ، بنیانگذار و رهبر پروژه فعلی دیکرد (Decred) ، در گفتگو با کوین تلگراف نکاتی را به این بحث اضافه کرد. اعتقاد اصلی وی این بود که پس از هالوینگ ،ماینرها  مجبور می شوند قیمت فروش بیت کوین (Bitcoin) را افزایش دهند زیرا هزینه های ماینینگ پس از رویداد بدون تغییر باقی می ماند. آنچه که یوکوم پیات به عنوان “شوک تأمین” توصیف کرده است ، می تواند موجب افزایش شدید ارزش بیت کوین (Bitcoin) شود:

 

وی گفت: “در کوتاه مدت ، انتظار دارم قیمت تقریباً دو برابر شود ، اما پیش بینی بلند مدت با وجود نوسانات صعودی و نزولی بازارهای کریپتوکارنسی دشوار است. نسبت سهام به جریان تحت تاثیر هالوینگ به طور قابل توجهی در حال افزایش است ، امری که در بلند مدت برای قیمت بیت کوین (Bitcoin) مفید خواهد بود. ”

 

اگرچه به نظر می رسد اکثر پیش بینی ها از سوی کارشناسان صنعت و جامعه گسترده کریپتوکارنسی شامل حرکات مثبت قیمت بوده است ، اما در این میان بعضی افراد نتیجه منفی را پیش بینی می کنند.

 

سرمایه گذار ، سیاستمدار و اقتصاددان آمریکایی پیتر شیف (Peter Schiff) مدتهاست که به عنوان یک طرفدار پر و پاقرص طلا شناخته شده است و وی در این هفته پیش بینی بسیار نزولی را در توییتر ارائه کرد. شیف اظهار داشت که اکثر معامله گران کریپتو که امیدوار به صعود شدید هستند ممکن است به زودی ناامید شوند:

 

“تجارت جمعی با حضور معامله گران بسیاری انجام می شود و معمولاً آنگونه که این افراد انتظار دارند پیش نمی رود. تجارت جمعی بیت کوین #Bitcoin با نزدیک شدن به هالوینگ به شدت افزایش می یابد ، رویدادی که از نظر جهانی به شدت صعودی می باشد. ”

 

در حالی که پیش بینی های مختلف نتایج احتمالی زیادی را ارائه داده اند ، نمی توان به طور قطع در این باره نظر داد. با وجود این که اکثر پیش بینی ها شامل افزایش قیمت و روند صعودی بیت کوین (Bitcoin) می باشند اما به نظر می رسد بسیاری از آنها با نفس های حبس شده منتظرند تا ببینند در 12 می دقیقا چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)