/ اخبار اکسچنج ها / اکسچنج ارز دیجیتال روسی لایو کوین (Livecoin) پس از حمله هک برای همیشه تعطیل می شود

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اکسچنج ارز دیجیتال روسی لایو کوین (Livecoin) پس از حمله هک برای همیشه تعطیل می شود

اکسچنج ارز دیجیتال روسی لایو کوین (Livecoin) پس از حمله هک برای همیشه تعطیل می شود

اکسچنج لایو کوین (Livecoin) اعلام کرد که پس از توقف ناگهانی فعالیتش در اواخر دسامبر سال 2020 ، در حال تعطیل شدن است.

 

طبق گزارش صفحه اصلی لایو کوین ، این اکسچنج به دلیل خسارات مالی و فنی ناشی از حمله به سرورهایش در اواخر سال 2020 دیگر قادر به ادامه فعالیت نیست. لایوکوین در 16 ژانویه در توییتر اعلام کرد که فعالیتش متوقف می شود. دامنه قبلی لایوکوین (Livecoin.net) در زمان نگارش این مطلب در دسترس نیست.

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه ارز دیجیتال را در کیف پول های نرم افزاری ذخیره کنیم؟

 

لایوکوین گفت که در صدد “پرداخت وجوه باقیمانده” به مشتریان خود است و از کاربران می خواهد برای تکمیل روند تایید ، از طریق ایمیل با اکسچنج در تماس باشند. برای شروع این روش ، کاربران لایوکوین باید نام کاربری و تاریخ ثبت نام خود را در پلتفرم ثبت کنند.

 

این اکسچنج اعلام کرده است که درخواست بازپرداخت تا 17 مارس 2021 پذیرفته می شود. “پس از این تاریخ هیچ درخواست جدیدی پذیرفته نمی شود”. اما تاریخ پرداخت دارایی ها را اعلام نکرده است.

 

لایو کوین همچنین به کاربران در مورد گروه های غیررسمی چت لایوکوین که ممکن است اطلاعات غلطی را منتشر می کنند و سعی در کلاهبرداری دارند ، هشدار داد. لایو کوین با تاکید بر اینکه وب سایت آن تنها منبع اطلاعات رسمی است نوشت: “شرکت در این گروه ها بسیار خطرناک است ، و ما چنین گروهی نداریم.” این شرکت همچنین گفت که تحقیقاتی در حال انجام است.

 

همانطور که قبلا گزارش شده بود ، لایوکوین در 24 دسامبر فعالیت خود را متوقف کرد و ادعا کرد که قربانی یک حمله “برنامه ریزی شده و دقیق” شده و کنترل همه سرورهای خود را از دست داده است.

 

هکرها موفق شدند زیرساخت های لایوکوین را در اختیار بگیرند و قیمت های اکسچنج را به مقادیر غیر عادی و بالا تغییر دهند. گزارش شده است که لایوکوین ، بیت کوین Bitcoin (BTC) را با قیمت بیش از 300000 دلار معامله می کند ، در حالی که قیمت بازار آن در آن زمان حدود 24000 دلار بوده است. برخی از کاربران اظهار داشتند که “هک” لایوکوین می تواند یک کلاهبرداری اگزیت اسکم (Exit scam) باشد.

 

همچنین بخوانید : شیبا اینو چیست و چه کاربردی دارد؟

در حالی که لایوکوین از کاربران خود می خواهد که از کانال های رسانه ای دوری کنند ، مشتریان آن در تلاش برای برداشت وجوه خود از طریق گروه غیر رسمی لایوکوین در تلگرام هستند. برخی از کاربران حدس می زدند که آخرین اعلامیه لایوکوین ممکن است توسط هکرها منتشر شده باشد.

 

برخی از کاربران از ارسال اطلاعات شخصی خود به لایوکوین به دلیل حریم خصوصی خودداری کرده اند. گفته می شود لیست داده های مورد نیاز لایوکوین شامل اسکن گذرنامه ، اطلاعات محل اقامت ، عکس های سلفی با وضوح بالا ، داده های مربوط به اولین معامله در اکسچنج ، دستگاه های استفاده شده در پلتفرم و همچنین یک ویدئو از برداشت اولین تراکنش ورودی است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین