/ قانون‌گذاری / استرالیا ارزهای دیجیتال را به بخشی کلیدی از سیستم مالی کشور تبدیل خواهد کرد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

استرالیا ارزهای دیجیتال را به بخشی کلیدی از سیستم مالی کشور تبدیل خواهد کرد

استرالیا ارزهای دیجیتال را به بخشی کلیدی از سیستم مالی کشور تبدیل خواهد کرد

استرالیا مشتاق است ارزهای دیجیتال را به بخش اصلی از سیستم مالی این کشور تبدیل کند.

جین هیوم (Jane Hume)، وزیر اقتصاد دیجیتال استرالیا اخیرا در سخنرانی اش در اجلاس AFR Super and Wealth، نظرات مثبتی را در خصوص دارایی های دیجیتال اعلام کرد.

هیوم اظهار داشت ارزهای دیجیتال گذرا نیستند و افزود که به این زودی ها از بین نخواهند رفت. او شرایط فعلی بازار کریپتو را با دوران اولیه اینترنت در دهه 1990 مقایسه کرد.

هیوم گفت: مانند افرادی که در سال 1995 گفتند اینترنت فقط فضایی برای متخصصان دیجیتال و مجرمان است و هرگز به پذیرش عمومی نمیرسد نباشید.

نکته جالب این است که اظهارنظر اخیر قانونگذاران استرالیایی یک هفته پس از آن منتشر شد که تونی ریچاردز (Tony Richards)، رئیس سیاست پرداخت بانک رزرو (Reserve Bank)، گفت که قانونگذاران جهانی در استفاده از دارایی‌ های دیجیتال تردید دارند.

تحقیقات اخیر سنا نشان داد نزدیک به 17 درصد از جمعیت استرالیا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. با این حال، دکتر ریچاردز در مورد نحوه نگهداری ارزهای دیجیتال کاربردی کنجکاو بود.

جین هیوم از رشد در دیفای (DeFi) حمایت می کند

همانطور که می دانیم، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به شدت در حال رشد است و نیاز به بانک ها، کارگزاری ها یا اکسچنج های سنتی را کاهش می دهد و همچنین برای تراکنش های مالی به صورت غیرمتمرکز، کاملا به فناوری بلاکچین (blockchain) متکی است.

خانم هیوم با حمایت از پیشرفت‌ های دیفای گفت که ما باید مسیر خودمان را در امور مالی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین (دیفای) پیدا کنیم و افزود:

سیستم مالی غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاکچین فرصت‌ های باورنکردنی را به همراه خواهد داشت استرالیا نباید با ترس از ناشناخته‌ ها عقب بماند. چیزی که 20 و یا 30 سال گذشته به ما یاد داده این است که همه نوآوری ها با اختلال شروع می شوند و سپس توسط تمام مردم جهان پذیرفته می شوند.

او همچنین یکی از بزرگترین بانک‌ های استرالیا یعنی بانک کامن ولث (CommonWealth Bank) که به مشتریانش اجازه می‌ دهد تا از طریق اپلیکیشن بانکی آن با 6.5 میلیون کاربر از بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنند را تحسین کرد.

استرالیا اخیرا اقداماتی را برای حمایت از رمزارزها آغاز کرده است. کمسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) اخیرا صندوق های ETF بیت کوین و اتریوم را تایید کرده است. از سوی دیگر، کمیته پارلمانی استرالیا نیز دستورالعمل‌ های جدیدی را برای پیشبرد استفاده از دارایی‌ های دیجیتال تنظیم کرده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)