/ قانون‌گذاری / آلبانی جامع ترین قانون کریپتوی اروپا را تصویب می کند

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آلبانی جامع ترین قانون کریپتوی اروپا را تصویب می کند

آلبانی جامع ترین قانون کریپتوی اروپا را تصویب می کند

آلبانی قانون جامع جدیدی را که توسط وزیر دارایی و اقتصاد این کشور تنظیم شده است برای قانونگذاری فعالیت های کریپتو تصویب می کند.

 

پارلمان آلبانی یک لایحه قانونی را در جلسه علنی 21 می جهت ایجاد چارچوبی قانونی برای کریپتوکارنسی ها امضا کرد.

 

این قانون “در مورد بازارهای مالی مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده  (Distributed Ledgers) ” برای اولین بار در اکتبر سال 2019 در کمیته اقتصادی مطرح شد و امروز با 88 رای موافق ، 16 رای مخالف و 3 رای ممتنع تصویب شد.

 

این قانون که توسط وزیر امور دارایی و اقتصاد آلبانی معرفی شده ، به دنبال تنظیم شرایط جهت صدور مجوز برای کلیه فعالیت های مرتبط با کریپتو در این کشور است.

 

جدا از توکن های دیجیتال ، به نظر می رسد این قانون بر تمام زیرساخت هایی که فناوری (DLT) در آن فعالیت می کند نظارت دارد.

 

ارزهای مجازی به عنوان “نوعی دارایی مجازی” در نظر گرفته می شوند

آنیلا دناج (Anila Denaj) درباره قانون پیشنهادی که در نهایت در مجلس رأی خواهد گرفت اظهار داشت:

 

“پیش نویس قانون با هدف تنظیم شرایط جهت صدور مجوز ، فعالیت اپراتورها و اکسچنج های دارایی و نظارت بر آنها و همچنین جلوگیری از سوء استفاده در بازار و جریمه های سخت برای هر کسی که مفاد قانون را نقض کند ، تعیین شده است.”

 

هدف این قانون مبارزه با پولشویی از طریق دارایی های دیجیتال است

وزیر امور دارایی و اقتصاد آلبانی گفت که این لایحه در راستای استفاده “بهینه از مزایای ارائه شده توسط فناوری” و همچنین رفع طیف وسیعی از خطرات احتمالی تصویب شده است. این خطرات شامل ایجاد طرح های کلاهبرداری یا برنامه های غیرمجاز برای تأمین دارایی های مجازی یا خطرات استفاده از آنها برای پولشویی ، تأمین مالی تروریسم یا دستکاری در بازار است.

 

این امر باعث می شود آلبانی سومین کشور اروپایی (پس از مالت و فرانسه) باشد که چنین چهارچوب قانونی را برای کریپتوکارنسی ها ایجاد می کند.

 

سایر اخبار مربوط به حوزه کریپتوی آلبانی

در سال 2017 ، بانک مرکزی آلبانی هشدارهایی را خطاب به شهروندان صادر کرد مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین (BTC) تحت نظارت مستقیم قانونگذاری بخش بانکی کشور نیستند و اینگونه ابزارهای مالی دارای ریسک بسیار بالایی هستند.

 

آلبانی اجازه نصب دستگاه های خودپرداز کریپتو توسط جنرال بایتز (General Bytes) ، تولید کننده اصلی ATM بیت کوین (Bitcoin) مستقر در پراگ را نیز صادر کرده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)