/ تکنولوژی بلاکچین / آزمایش تکنولوژی بلاکچین (Blockchain) در فرآیند ترخیص بار از سوی شرکت های کارگواسمارت (CargoSmart) ، تسلا (Tesla) و کوزکو (Cosco)

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آزمایش تکنولوژی بلاکچین (Blockchain) در فرآیند ترخیص بار از سوی شرکت های کارگواسمارت (CargoSmart) ، تسلا (Tesla) و کوزکو (Cosco)

آزمایش تکنولوژی بلاکچین (Blockchain) در فرآیند ترخیص بار از سوی شرکت های کارگواسمارت (CargoSmart) ، تسلا (Tesla) و کوزکو (Cosco)

کارگواسمارت (CargoSmart) ، شاخه نرم افزاری خطوط کانتینری اورینت اورسیز (Orient Overseas) هنگ کنگ ، قصد دارد فرآیند ترخیص بار را با استفاده از برنامه جدید بلاکچین (blockchain) خود تغییر دهد.

 

براساس گزارشی که در تاریخ 7 آوریل توسط Splash 247 منتشر شده است ، کارگواسمارت (CargoSmart) همراه با کوزکو (Cosco) ، گروه بندر بین المللی شانگهای (SIPG) و شرکت خودروهای الکتریکی و انرژی پاک تسلا (Tesla) برای انجام یک پروژه آزمایشی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

 

دیجیتالی کردن صنعت حمل و نقل

مراحل ثبت و ارائه اسناد سنتی صنعت حمل و نقل بسیار پرهزینه و زمان بر است که باعث می شود کل صنعت کارایی کمتری داشته باشد.  کارگواسمارت برای کاهش مراحل تأیید حمل و نقل ، تحقیقات و توسعه ای را در این زمینه راه اندازی کرده است.

 

این شرکت با هدف دیجیتالی کردن فرآیند ارائه مدارک و کاهش زمان کلی برای برداشت بار از پایانه های حمل و نقل و در نتیجه کاهش زمان تحویل ایجاد شده است.

 

کارگواسمارت (Cargo Smart) با بیان اینکه برنامه کاربردی مبتنی بر بلاکچین (blockchain) آنها می تواند به صنعت حمل و نقل در سطح جهانی کمک کند ، اظهار داشت:

 

“این برنامه بدون شک به دیجیتالی شدن فرآیندهای صنعت حمل و نقل و بهینه سازی بیشتر زنجیره های تأمین جهانی حال حاضر و تسریع روند آن کمک خواهد کرد.”

 

طرح هایی برای آینده

در دسامبر سال 2019 ، تسلا توانست با کمک (Cosco) و (SIPG) فرآیند حمل بار را تسریع کند و روند کار بر روی پلتفرم (CargoSmart) را ساده تر کرده است. از آن زمان ، این شرکت ویژگی های بیشتری را به برنامه خود اضافه کرده است به گونه ای که هم اکنون می تواند ” دروازه بارگیری ، تاریخ تعیین شده و تحویل در ترمینال را نشان دهد ، و این امکان را برای سازمان های حمل و نقل فراهم می کند تا بتوانند از روند ارسال محموله های خود اطلاع بیشتری داشته باشند.”

 

این شرکت قصد دارد تا برنامه های خود را گسترش دهد و برنامه های آزمایشی بیشتری را در بنادر (Xiamen) ، (Qingdao) و (Laem Chabang) در تایلند راه اندازی کند. آنها همچنین قصد دارند یک کنسرسیوم بلاکچین (blockchain) ، شبکه جهانی تجارت حمل و نقل ، تشکیل دهند و برنامه خود را به همه اعضای کنسرسیوم ارائه دهند.

 

در دسامبر سال گذشته ، کوین تلگراف همچنین گزارش داد که ترمینال بین المللی غول حمل و نقل آسیایی (Cái Mép) به (IBM) و پلتفرم بلاکچین (blockchain) مرسک (Maersk) به نام تریدلنز (TradeLens) پیوسته است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)