/ اخبار NFT / SEC شرکت ایمپکت تئوری را به فروش NFT به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد

6 ماه پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

SEC شرکت ایمپکت تئوری را به فروش NFT به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک شرکت تولیدکننده محتوای رسانه ای و سرگرمی را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده از طریق توکن های غیرقابل تعویض (NFT) به سرمایه گذاران، بین اکتبر تا دسامبر 2021 متهم کرده است.

SEC شرکت ایمپکت تئوری را به فروش NFT به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد

ایمپکت تئوری Impact Theory پادکست‌های سرگرمی و آموزشی تولید می‌کند و زمانی که از سرمایه‌گذاران برای خرید NFT‌های خود دعوت کرد، در تلاش برای ساخت دیزنی بعدی بود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک شرکت تولیدکننده محتوای رسانه ای و سرگرمی را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده از طریق توکن های غیرقابل تعویض (NFT) به سرمایه گذاران، بین اکتبر تا دسامبر 2021 متهم کرده است.

ایمپکت تئوری Impact Theory، یک شرکت مستقر در لس آنجلس است که محتوای سرگرمی و آموزشی از جمله چندین پادکست تولید می‌کند، تقریباً 30 میلیون دلار از طریق فروش NFT‌هایی تحت عنوان Founder’s Keys جمع‌آوری کرده است که در سه سطح ارائه می‌شوند.

در این رابطه بخوانید‌ : معامله مارجین چیست؟(margin trading)

طبق گفته SEC، این شرکت “سرمایه گذاران بالقوه را تشویق کرد تا خرید یک Founder’s Key را به عنوان سرمایه گذاری در این کسب و کار در نظر بگیرند. ایمپکت تئوری تأکید کرد که «در تلاش برای ساخت دیزنی بعدی است» و در صورت موفقیت، سود فوق‌العاده ای نصیب خریداران Founder’s Key خواهد شد.

SEC اظهار داشت این NFTها قراردادهای سرمایه گذاری و در نتیجه اوراق بهادار هستند و شرکت با فروش آنها بدون دریافت مجوز، قانون اوراق بهادار سال 1933 را نقض کرد. کمیسیون دستور منع فعالیت این شرکت را صادر کرد که ایمپکت تئوری با آن موافقت کرده است.

طبق دستور کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این شرکت موظف است در مجموع بیش از 6.1 میلیون دلار جریمه برای جبران کسب درآمد نامشروع، تصدیق بلاتوصر و جریمه مدنی، بدون پذیرش یا رد یافته های آژانس بپردازد. علاوه بر این، صندوقی برای بازگرداندن پول به سرمایه گذارانNFT ها ایجاد خواهد شد. ایمپکت تئوری باید ضمن از بین بردن تمامی NFTهایی که تحت اختیار یا کنترل آن است، اطلاعیه های مربوطه را در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی خود منتشر کند و حق امتیازی از فروش آتی NFT ها در بازار ثانویه دریافت نمی کند.

توکن غیرمثلی "Relentless" از مجموعه Founder's Key . منبع: OpenSea

توکن غیرمثلی “Relentless” از مجموعه Founder’s Key . منبع: OpenSea

طبق گزارشات موجود، یکی از NFT های Founder’s Key که در سطح بالا “Legendary” عرضه شده آخرین بار دو روز پیش به قیمت 1468 دلار به عنوان یکی از 10 فروش برتر در هفته گذشته فروخته شد. عرضه این NFTها به 13572 با 4620 مالک میرسد. The Founder’s Key تنها یک مجموعه از NFTهایی است که این شرکت ارائه می دهد.

هیستر پیرس (Hester Peirce) و مارک اویدا (Mark Uyeda)، کمیسیونرهای SEC در مخالفت خود با این اقدام نوشتند، این اولین اقدام اجرایی SEC در حوزهNFT بود: ” NFTها سهام یک شرکت نبودند و هیچ نوع سود سهامی برای خریداران ایجاد نکردند. ما نیز مانند همکارانمان نگران نوع تبلیغاتی هستیم که افراد را ترغیب می‌کند تا تقریباً 30 میلیون دلار برای NFT‌ها خرج کنند، بدون اینکه ایده روشنی درباره کاربردها، بهره یا سود آن‌ها داشته باشند. با این حال، این نگرانی مشروع، مبنای کافی برای کشاندن موضوع به حوزه قضایی ما نیست.”

وعده‌هایی که توسط ایمپکت تئوری داده شده و در دستور SEC ذکر شده است «از آن نوع وعده‌هایی نیستند که یک قرارداد سرمایه‌گذاری را تشکیل می‌دهند». کمیسیونرها وعده های داده شده در مورد NFT ها را با اظهارات فروشندگان اقلام کلکسیونی مقایسه کردند. آنها در ادامه لیستی از 9 سوال را پیشنهاد کردند که آژانس باید قبل از پیگیری پرونده های NFT در نظر بگیرد:

صرف نظر از اینکه افراد مختلف در مورد تحلیل آزمون هاوی چه فکری می کنند، این موضوع سوالات بزرگ تری را ایجاد می کند که کمیسیون باید قبل از از پرونده های جدیدNFT با آنها دست و پنجه نرم کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش بیبی دوج به مارکت نیپوتو مراجعه نمایید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید