/ اخبار ارز دیجیتال / کارت اعتباری ارزدیجیتال

زمان مطالعه : 10 دقیقه

کارت اعتباری ارزدیجیتال

پرداخت با کارت اعتباری ارزدیجیتال

کارت‌های اعتباری ارزدیجیتال یکی از جدیدترین نوآوری‌هایی هستند که این صنعت را تحت تأثیر قرار داده اند. این کارتها موجودی حساب شما را به یک شبکه پرداخت الکترونیکی متصل می کنند تا به راحتی و بدون نیاز به انتقال، پول جابجا شود.

کارت اعتباری ارزدیجیتال

نکات مهم

  • کارت اعتباری ارزدیجیتال یکی از جدیدترین نوآوری‌هایی است که این صنعت را تحت تأثیر قرار داده است
  • تا کنون، کریپتو نتوانسته است به کاربران خود همان تجربه پرداخت یکپارچه را مانند امور مالی سنتی ارائه دهد
  • پذیرش کم کریپتو در صنایع بزرگ، و همچنین محدودیت در فناوری کریپتو، علت اصلی این امر بوده است.
  • برای اولین بار کارت های ارزدیجیتال روشی قابل اعتماد و یکپارچه را برای کاربران به منظور پرداخت برای کالاهای معمولی به همان روش مالی سنتی ارائه می کنند.
  • Ledger در حال راه‌اندازی کارت خود با نام Crypto Life Card است که توسط Baanx پشتیبانی می‌شود.

محدودیت های آزادی مالی

پیشنهاد اصلی کریپتو آزادی مالی است. بدون دخالت بانک‌ها و مقامات مرکزی و آزادی عمل در مدیریت کوین ها و توکن‌های خود، میتوانید آنها را در استیک، مبادله، وام دادن و حتی رای دادن استفاده کنید. کریپتو یک دنیای کامل از امکانات جدید را ارائه می دهد که روز به روز در حال گسترش است. با این حال، نمیتوانید آن را همیشه به راحتی خرج کنید.

پذیرش پرداخت های کریپتویی

آیا تا به حال سعی کرده اید هزینه های مواد غذایی خود را با بلیط مترو پرداخت کنید؟ سعی کنید از بیت کوین در سوپرمارکت محلی خود استفاده کنید، همان تجربه را خواهید داشت. پذیرش اقتصادی کریپتو در بهترین حالت پراکنده است، البته استثنائاتی نیز وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق بازرگانان زیرساختی برای دریافت این نوع پرداخت را ندارند.

مقیاس پذیری، بلاک چین را عقب نگه می دارد

البته این موضوع بعد دیگری نیز دارد. حتی اگر همه بازرگانان از ایده پرداخت‌های ارزدیجیتال پیروی کنند، مشکل مقیاس‌پذیری بلاک چین همچنان از تبدیل شدن آن به یک سیستم پرداخت جهانی جلوگیری می‌کند.

در این رابطه بخوانید‌ : شبکه جیتو چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

یافتن راهی برای مقیاس‌پذیری برای رقابت با یک سیستم پرداخت جهانی مانند شبکه Visa یکی از تنش‌های اصلی توسعه در اکوسیستم کریپتو است. البته اگرچه پیشرفت‌های مداومی وجود دارد، اما هیچ بلاک‌چینی هنوز راه‌حلی برای این مشکل اجرا نکرده است.

تا کنون، تنها راه قابل اعتماد و ثابت برای خرج کردن کوین ها یا توکن ها، تبدیل آنها به فیات بود. اما این فرآیند دست و پا گیر و سخت است، به خصوص در مقایسه با تجربه بی نقصی که از کارت های نقدی مالی سنتی انتظار داریم.

کارت های ارزدیجیتال

به عبارت ساده، کارت‌های اعتباری ارزدیجیتال به دنبال رفع عدم تطابق بین اکوسیستم ارزدیجیتال مبتنی بر بلاک چین هستند. ارزش ارزدیجیتال شما در این اکوسیستم وجود دارد و زیرساخت پرداخت مبتنی بر فیات نیازهای روزمره ما را برآورده می‌کند. اما قبل از اینکه به نحوه عملکرد کارت های ارزدیجیتال بپردازیم، اجازه دهید به اصول اولیه بازگردیم.

چرا از کارت های اعتباری استفاده میکنیم؟

داشتن یک کارت اعتباری چیزی بسیار اساسی است. یک کارت اعتباری معمولی حساب جاری شما را به یک شبکه پرداخت جهانی متصل می کند. این کارت به شما امکان می دهد وجوه خود را به سرعت به همه پلتفرم های معاملاتی منتقل کنید. ابزار کاربردی این کارت دارای دو عنصر اصلی است:

  1. این کارت، موجودی حساب شما را به یک شبکه پرداخت الکترونیکی متصل می کند تا به راحتی و بدون نیاز به انتقال، پول جابجا شود.
  2. این شبکه در سطح جهانی پذیرفته شده است، به این معنی که می توانید در هر زمان و هر مکان از کارت خود برای پرداخت هزینه کالا استفاده کنید.

به طور خلاصه، کارت اعتباری به شما آزادی کامل در خرج کردن آن میدهد و همچنین میتوانید پول ذخیره شده خود را به طور ایمن در حساب بانکی نگه دارید.

کارت های کریپتو

کارت‌های اعتباری کریپتو عملکردی مشابه کارت‌های اعتباری معمولی دارند. البته کارت های اعتباری کریپتو به جای اینکه با حساب بانکی در یک پلتفرم متمرکز متصل شوند، به کیف پول ارزدیجیتال شخصی شما متصل هستند. با اتصال ارزدیجیتال خود به یک شبکه پرداخت جهانی، کارت ارزدیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که با همان سهولت و اطمینان کارت اعتباری بانکی، کوین ها و توکن‌های خود را خود خرج کنید.

آیا پرداخت با ارزدیجیتال دشوار است؟

بله اما کارت‌های اعتباری کریپتو واقعاً تفاوت ایجاد می‌کنند. این کارت ها وجوه شما را به زیرساخت پرداخت متصل میکنند، و هنگام خرید به سرعت ارزدیجیتال را به فیات تبدیل می‌کنند. وقتی چیزی می‌خرید، معادل ارز دیجیتال از کیف پول شما به فیات تبدیل می‌شود و در عرض چند ثانیه برای فروشنده ارسال می‌شود.

بنابراین از این پس خیالتان برای پرداخت با ارزدیجیتال راحت باشد، دیگر نیازی به افزایش هزینه‌های دست و پاگیر برای خرید نیست. برای اولین بار، میتوانید با خیال راحت از کارت‌های ارزدیجیتال در زندگی روزمره‌تان استفاده کنید.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش مانا برای شما فراهم شده است.

همچنین بخوانید : امضای اشنور چیست؟ و چه مزایایی برای بیت کوین دارد؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین