/ اخبار ارز دیجیتال / به احتمال زیاد برزیل در سال 2024 رئال دیجیتال را راه اندازی می کند

زمان مطالعه : 3 دقیقه

به احتمال زیاد برزیل در سال 2024 رئال دیجیتال را راه اندازی می کند

روبرتو کامپوس نتو (Roberto Campos Neto)، رئیس بانک مرکزی برزیل، اعلام کرده که پروژه رئال دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی برزیل (CBDC) ممکن است در سال 2024 راه اندازی شود.

به احتمال زیاد برزیل در سال 2024 رئال دیجیتال را راه اندازی می کند

روبرتو کمپوس نتو (Roberto Campos Neto)، رئیس بانک مرکزی برزیل، اعلام کرده که پروژه رئال دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی برزیل (CBDC) ممکن است در سال 2024 راه اندازی شود. کمپوس نتو همچنین به مزایایی که سیستم ارز دیجیتال در ادغام با ساختارهای مالی سنتی و موسسات مالی غیرمتمرکز (defi) ارائه می دهد، اشاره کرد.

به گفته روبرتو کمپوس نتو، رئال دیجیتال ممکن است تا سال 2024 آماده شود

برزیل یکی از کشورهایی است که در سال گذشته پیشرفت های چشمگیری در زمینه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) داشته است.

در حالی که در حال حاضر تاریخ رسمی برای انتشار رئال دیجیتال وجود ندارد، روبرتو کمپوس نتو، رئیس بانک مرکزی برزیل گفت احتمالا این ارز در سال 2024 راه اندازی می شود. کمپوس نتو در رویدادی در 13 دسامبر، اظهار داشت:

ما درصدد راه اندازی آن در سال 2024 هستیم، هنوز چالش های زیادی برای رسیدن به آن وجود دارد، اما این چشم انداز، هدف ما است.

کمپوس نتو می گوید در صورتی که آزمایش رئال دیجیتال در سال 2023 آغاز شود در همان سال به پایان میرسد. با این حال، او همچنین چالش های زیادی در نقشه راه می بیند که می توانند تکمیل پروژه را به تاخیر بیندازد.

رئال دیجیتال در حال ادغام با دیفای در برزیل

کمپوس نتو همچنین به ادغام رئال دیجیتال با سایر ساختارهای سنتی و غیرمتمرکز مالی اشاره کرد. یکی از وظایفی که بانک بر روی آن تمرکز دارد، اجرای مدل یک رئال دیجیتال Open Finance است مدلی که بر اشتراک گذاری داده ها، محصولات و خدمات بین نهادهای تحت نظارت تمرکز دارد.

این بدان معناست که برزیلی‌ ها برای مدیریت تمام ابزارهای مالی خود، از جمله سپرده‌ های بانکی رئال دیجیتال و همچنین ارزهای دیجیتال، تنها به یک برنامه جامع نیاز دارند. این اولین بار نیست که کمپوس نتو به این مدل اشاره می کند. نتو در ماه نوامبر نیز به یک برنامه جامع که تمام عملکردهای ابزارهای مالی سنتی و قدیمی را در یک مرکز مشترک انجام می دهد، اشاره کرد.

در نهایت، نتو بیان کرد که ویژگی برنامه پذیری رئال دیجیتال امکان ادغام آن با ساختارهای جدیدی را که می‌ توانند سیستم‌ های پرداخت مانند Pix را با اکوسیستم‌ های وبتری (Web3) پیوند دهند، فراهم می‌ کند. وی در این باره گفت:

این موضوع برای اضافه کرد قابلیت های جدید بسیار مهم است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خبرهای بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
  1. gateio گفت:
    دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
    I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me? https://www.gate.io/pt-br/signup/XwNAU