/ اخبار بیت کوین / 30 روز تا هالوینگ ، شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین (Bitcoin) هرگز قبل از رویداد هالوینگ به این شدت در وضعیت اشباع فروش (Oversold) نبوده است

4 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

30 روز تا هالوینگ ، شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین (Bitcoin) هرگز قبل از رویداد هالوینگ به این شدت در وضعیت اشباع فروش (Oversold) نبوده است

30 روز تا هالوینگ ، شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین (Bitcoin) هرگز قبل از رویداد هالوینگ به این شدت در وضعیت اشباع فروش (Oversold) نبوده است

یکی از شاخص های مهم نشان می دهد که بیت کوین (BTC) هیچ گاه یک ماه قبل از نصف شدن پاداش بلاک آن ، به این شدت در وضعیت اشباع فروش (Oversold) قرار نگرفته است.

 

طی یک مباحثه توئیتری در تاریخ 11 آوریل ، تحلیلگر معروف به پلن بی (PlanB) خاطرنشان کرد که شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین (Bitcoin) به طور غیر عادی پایین است.

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه در ETF بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

 

شاخص به پایین ترین نرخ قبل از رویداد هالوینگ رسیده است

نوسان ساز برای اینکه مشخص کند بیت کوین (Bitcoin) در وضعیت اشباع خرید (overbought) قرار دارد یا اشباع فروش (oversold) از مقیاس 1 تا 100 استفاده می کند .

 

شاخص قدرت نسبی (RSI) دوازده ماهه در حال حاضر 49 است ، نزدیک به پایین ترین نرخ تاریخی خود . براساس داده های پلن بی PlanB از سال 2011 ، این شاخص تنها دو دوره پایین تر از این سطح قرار داشته است ، یک بار در سال 2015 و بار دوم اواخر سال 2018 در این سطح دیده شده است.

 

از این گذشته ، قبل از دو رویداد هالوینگ قبلی بیت کوین (Bitcoin) در سال 2012 و 2016 ، شاخص قدرت نسبی 12 ماهه حدود 70 بوده است که بسیار بیشتر از سطح کنونی است.

 

حدود 30 روز تا هالوینگ سال 2020 باقی مانده است.

شاخص قدرت نسبی 12 ماهه بیت کوین (Bitcoin) از سال 2011 تا کنون. منبع:  PlanB / Twitter

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟ و چه کاردبری دارد؟

 

پلن بی (PlanB) به طور خلاصه گفت “#شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین  (bitcoin) … هرگز قبل از هالوینگ به این شدت ضعیف نبوده است” . وی سپس بر این نکته تأیید کرده است که منظورش از “ضعیف” وضعیت اشباع فروش (oversold) بیت کوین (Bitcoin) است.

 

… اما بیت کوین (BTC) هچنان در حال پیشرفت است

رویدادهای هالوینگ برای دارندگان بیت کوین (bitcoin) بسیار مهم هستند ، زیرا مبلغی که به هر ماینر برای هر بلاک پرداخت می شود 50 درصد کاهش می یابد.

 

این امر با کاهش تورم و بهبود نسبت سهام به جریان (stock-to-flow) آن ،یک مدل ارزشیابی کلیدی که پلن بی (PlanB) آن را بررسی می کند، مقاومت (hardness) بیت کوین (bitcoin) به عنوان پول را افزایش می دهد.

 

در پیش بینی عملکرد قیمت بیت کوین (bitcoin)، مدل سهام به جریان بسیار دقیق عمل می کند. با وجود انتقادات بسیار ، این مدل ارزشیابی همچنان موفق عمل می کند و حتی سقوط چشمگیر بیت کوین (bitcoin) در ماه مارس به 3300 دلار را نیز پیش بینی کرده بود.

 

به طور کلی ،کاهش (RSI) این عقیده را که قیمت در حال افزایش است ، تقویت می کند ، در حالی که BTC / USD هم اکنون در قسمت های زیرین کریدور سهام به جریان مستقر است. بر این اساس ، یک صعود چشمگیر به حداقل 100000 دلار باید تا پایان سال 2021 رخ دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین