/ اخبار ارز دیجیتال / پلتفرم ایتورو به دلیل نگرانی های نظارتی، تا سال 2022 کاردانو را برای کاربران آمریکایی از لیست خود حذف می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پلتفرم ایتورو به دلیل نگرانی های نظارتی، تا سال 2022 کاردانو را برای کاربران آمریکایی از لیست خود حذف می کند

پلتفرم ایتورو به دلیل نگرانی های نظارتی، تا سال 2022 کاردانو را برای کاربران آمریکایی از لیست خود حذف می کند

در بیانیه ای که روز سه شنبه برای مشتریان منتشر شد، اکسچنج ارز دیجیتال ایتورو (eToro) اعلام کرد کاردانو (ADA) و ترون (TRX) را تا پایان سال برای مشتریان ایالات متحده از لیست خود حذف می کند.

پس از 31 دسامبر، کاربران ایالات متحده دیگر نمی‌ توانند موقعیت‌ های جدیدی را در کاردانو و ترون باز و یا این توکن ها را سهاک گذاری کنند. علاوه بر این، والت های آن در سه ماهه اول سال 2022 در حالت فقط برداشت خواهند بود و فروش توکن ها نیز محدود می شود. ایتورو در تصمیم گیری خود به نگرانی های نظارتی پیرامون هر دو دارایی اشاره کرد.

این اقدام برای برخی عجیب بود زیرا کاردانو تا کنون با مشکلات نظارتی مواجه نبوده است. توکن‌ هایی مانند ریپل (XRP)، که سازندگان آن در حال حاضر درگیر دعوای حقوقی مداومی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) هستند، و همچنین مونرو (xmr)، که یک توکن مبتنی بر حریم خصوصی است که برخی می‌ ترسند به راحتی برای مقاصد غیرقانونی مورد سوء استفاده قرار گیرد نیز در صنعت کریپتو با فشار نظارتی مواجه هستند.

کاردانو در سال جاری افزایش قیمت سریعی را تجربه کرد و در حال حاضر در بین 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار قرار دارد. در سه ماه گذشته، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو، همکاری با شرکت تحلیل بلاکچین کانفیرم (Confirm) را برای پیروی از چارچوب های نظارتی، مانند دستورالعمل های ضد پولشویی، اعلام کرد.

معمولا زمانی که نوبت به حذف کوین ها یا قطع خدمات خاصی می‌ رسد، شرکت‌ های فعال در صنعت بلاکچین، تحت فشار شدیدی از سمت قانونگذاران قرار می گیرند. پس از تهدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار به شکایت از کوینبیس (Coinbase)، این شرکت در ماه سپتامبر برنامه‌ های پلتفرم وام‌ دهی کریپتوی خود را کنار گذاشت.

با این وجود، در حال حاضر، اکسچنج ها و پروتکل‌ های مالی غیرمتمرکز، جایگزین‌ های محبوبی برای کسانی اند که به دنبال دور زدن چنین قوانین سرکوب‌ کننده ای هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)