/ افراد فعال حوزه کریپتو / مدیرعامل اف تی اکس (FTX): سرعت، مقیاس‌پذیری و قانونگذاری در سال 2022 نقشی کلیدی در صنعت کریپتو ایفا می‌کنند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مدیرعامل اف تی اکس (FTX): سرعت، مقیاس‌پذیری و قانونگذاری در سال 2022 نقشی کلیدی در صنعت کریپتو ایفا می‌کنند

مدیرعامل اف تی اکس (FTX): سرعت، مقیاس‌پذیری و قانونگذاری در سال 2022 نقشی کلیدی در صنعت کریپتو ایفا می‌کنند

سم بنکمن-فراید (Sam Bankman-Fried) ، مدیر عامل اکسچنج اف تی اکس (FTX) می‌گوید استیبل کوین‌ها می‌توانند ساده‌ترین راه برای قانونگذاری صنعت کریپتو باشند.

فراید که با نام “SBF” نیز شناخته می شود، اخیرا یادداشت خوش بینانه ای را منتشر کرد.  وی در مورد وضعیت بازار کریپتو در سال 2021 اظهاراتی را بیان کرده و در عین حال نقشه راه اف تی اکس در سال 2022 را نیز در توییتر فاش کرد.

از نظر او، سه اصل برای پیشرفت صنعت در سال 2022 وجود دارد: قانونگذاری ، مقیاس پذیری و سرعت تراکنش ها. او راه‌حل‌هایی را برای هر موضوع پیشنهاد کرده و به نقش اکسچنج خود در این زمینه اشاره کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : شاخص CPI چیست و چگونه بر سایر ارزها تأثیر می گذارد؟

فراید در خصوص قانونگذاری گفت که استیبل کوین ها می توانند بهتر گزارش و حسابرسی شوند. در راستای سیاست‌های استیبل کوین اف تی اکس ، او گفت که شفافیت «۸۰ درصد مشکلات» را حل می‌کند و در عین حال به استیبل کوین‌ها اجازه می‌دهد رشد کنند. در عین حال، نظارت بهتر بر بازار و یک سیستم ضد کلاهبرداری برای صدور توکن می‌تواند شکاف‌های نظارتی دیگر را برطرف کند.

ثانیاً، در حالی که تعداد کاربران کریپتو چیزی حدود 200 میلیون نفر است، اما برای دستیابی به پذیرش گسترده تر، به اثرات بیشتر شبکه بلاک چین نیاز است.

اف تی اکس در این زمینه پیشرو است. در سه ماهه چهارم تعداد کاربران خود را دو برابر کرد و جایگاه خود را به عنوان یکی از اکسچنج های برتر در بازار ارزهای دیجیتال با ارزش ۲۵ میلیارد دلار تثبیت کرد. فراید توضیح داد در حالی که قراردادهای هوشمند راه را برای متاورس ، امور مالی غیرمتمرکز و توسعه وب 3.0 هموار کرده است، بازی های ویدیویی می توانند مسیری برای مقیاس پذیری گسترده باشند:استفاده از پایگاه کاربری موجود بازی‌های ویدیویی می‌تواند به میلیاردها کاربر و صدها میلیارد دلار در سال منجر شود.

او ادامه داد: این تنها زمانی معنا پیدا می‌کند که دنیای مجازی را جذاب‌تر کند، نه برعکس». ادغام بلاک چین در دنیای بازی‌ها، مانند توکن‌های غیرقابل تعویض، تنها در صورتی جواب می دهد که یک بازی بی نقص ارائه داده یا تجربه مجازی را بهبود بخشد.

در نهایت، تراکنش های ارز دیجیتال باید این صنعت را به سطوح بالاتری سوق دهند. 50000 تراکنش در ثانیه برای اپلیکیشن هایی در مقیاس صنعتی کافی نیست. بدون سرعت بالا، دو اصل دیگر نمی توانند به خوبی اجرا شوند. وی گفت:

«همیشه وقتی یک بلاک چین پرسرعت معرفی می شود از نظر من بسیار خنده دار است. هیچ کدام پرسرعت نیستند! […] پرسرعت یعنی میلیون ها تراکنش در ثانیه که تاکنون هیچ شبکه ای به این سطح نرسیده است.»

فراید 29 ساله به‌عنوان ثروتمندترین فرد در حوزه ارزهای دیجیتال بر اساس گزارش فوربز، دارایی خالص 26.5 میلیارد دلاری دارد که او را خارج از لیست 100 فرد برتر جهان قرار می‌دهد. او چهره ای بسیار مورد توجه است و در سال 2021 به عنوان سومین فرد برجسته در حوزه بلاک چین معرفی شد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین