/ اخبار بیت کوین / با افزایش شدید تقاضا ، ماینرهای بیت کوین (Bitcoin) با کمبود چیپ ماینینگ مواجه شده اند

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

با افزایش شدید تقاضا ، ماینرهای بیت کوین (Bitcoin) با کمبود چیپ ماینینگ مواجه شده اند

با افزایش شدید تقاضا ، ماینرهای بیت کوین (Bitcoin) با کمبود چیپ ماینینگ مواجه شده اند

به گزارش رویترز در روز جمعه ، کمبود چیپ به طور قابل توجهی بر زنجیره توزیع سخت افزار ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) تأثیر می گذارد.

 

بیت مین (Bitmain) یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماینر بیت کوین (Bitcoin) طبق اطلاعات موجود در وب سایتش ، موجودی خود را تا آگوست 2021 به فروش رسانده است. جدا کمبود ریگ های ماینینگ بیت مین ، این تجهیزات اکنون قیمت بسیار بالایی دارند.

در این رابطه بخوانید‌ : اهرم معاملاتی (Leverage) چیست و چه تفاوتی با مارجین دارد؟

 

به عنوان مثال ، در نوامبر 2020 ، قیمت دستگاه (Antminer S19) حدود 1897 دلار بود. در زمان نگارش این مطلب ، قیمت همان ماینر در وب سایت شرکت 2،767 دلار تعیین شده و 45 درصد افزایش یافته است.

 

الکس آئو (Alex Ao) ، معاون شرکت اینوسیلیکون (Innosilicon) ، در گفتگو با رویترز گفت: “چیپ های کافی برای تولید ریگ های ماینینگ وجود ندارد.”

 

گزارش شده است كه بخش عظیمی از كمبود موجودی ناشی از تجهیزات ماینینگ آمریكای شمالی است. در سال 2020 ، غولهای ماینینگ مستقر در ایالات متحده مانند ریوت بلاکچین (Riot Blockchain) ، بیت فارمز (Bitfarms) و ماراتن (Marathon) با خریدهای گسترده از بیت مین و میکرو بی تی (MicroBT) موجودی خود را به طور قابل توجهی ارتقا دادند.

 

این توسعه ظرفیت در حالی رخ داد که بیت کوین (Bitcoin) رویداد هالوینگ چهارساله خود را تجربه کرد که موجب کاهش پاداش بلاک شد. بنابراین ، در حالی که چین هنوز بر توزیع هش ریت جهانی تسلط دارد ، گزارش شده است که صنعت ماینینگ آمریکای شمالی “فشار عرضه چین” را افزایش می دهد.

 

ماینرهای چینی نیز از اواخر سال گذشته دچار اختلالات قابل توجهی در زمینه مصرف برق شدند. همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود ، مقامات استان یونان چین نیز منبع برق ماینرها در منطقه را قطع کردند.

 

همچنین بخوانید : استاندارد ERC-1155 چیست؟ و چگونه کار میکند؟

عملیات ماینینگ کوچکتر نیز در معرض خروج از بازار قرار دارند. هزینه سخت افزار ، حتی برای ریگ های دست دوم و کاهش پاداش بلاک ، می تواند به طور قابل توجهی بر میزان سود آنها تأثیر بگذارد.

 

در حال حاضر ، سایر صنایع وابسته به سمیکنداکتورها نیز اثرات کمبود مداوم را احساس می کنند. شرکت های تولیدکننده خودرو مانند فورد نیز از تعطیلی برخی از کارخانه های خود خبر داده اند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین