چه زمانی از سفارش لیمیت استفاده می‌کنیم؟

دسته بندی: معاملات

پاسخ کامل:

این نوع سفارش یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین سفارشات است. معامله‌گران در شرایط مختلف می‌توانند از سفارش لیمیت استفاده کنند مثل زمانی که قیمت یک دارایی به‌سرعت در حال صعود یا سقوط است و معامله‌گر نگران سود و ضررش می‌شود. همچنین به‌طور معمول در زمانی که معامله‌گر قصد خرید یک دارایی را با قیمتی خاص دارد که فقط در آن صورت سود می‌کند، از این نوع سفارش بهره می‌برد.

فرض کنید یک تحلیل‌گر تحلیل می‌کند که قیمت فعلی بیت‌ کوین (مثلا 27,۰۰۰ دلار) بالاست و پیش‌بینی سقوط تا 15,500 دلار را کرده است. او می‌تواند یک سفارش لیمیت تنظیم کند که فقط در صورت رسیدن قیمت بیت‌ کوین به 15,500 دلار یا پایین‌تر، تکمیل می‌شود.

برای ثبت سفارش لیمیت در صرافی‌ها معمولا سه قسمت وجود دارد که با پر کردن دو مورد از آن‌ها سومی به‌طور خودکار پر می‌شود. این سه قسمت عبارت‌اند از:

قیمت: قیمت موردنظر شما برای خرید یا فروش هر واحد دارایی.

مقدار: تعداد واحدهایی که قصد خرید آن را دارید؛ به‌طور مثال اگر قصد خرید ۰.۱ واحد از یک ارز دیجیتال را دارید، عدد ۰.۱ را وارد می‌کنید.

مجموع: قیمت موردنظر شما ضربدر مقداری که قصد خرید یا فروش آن را دارید، مجموع مبلغ پرداختی برای خرید یا کسب شده از فروش می‌شود.

برچسب ها:
معاملات