سولانا

(SOL)Solana
1.15%

2,901,512

خرید و فروش سولانا

سولانا مبتنی بر پروتکل اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) است و توکن بومی این شبکه سول (SOL) نام دارد. در نیپوتو مارکت امکان خرید SOL و فروش SOL در بازارهای تومنی و تتری وجود دارد. امکان معامله ی SOLANA در نیپوتو حرفه ای ترین بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال برای شما فراهم شده است.

نمودار سولانا

تاریخچه قیمت Solana
کمترین قیمت امروز
2,868,165 تومان
بیشترین قیمت امروز
2,948,819 تومان
حجم معاملات (۲۴ ساعت)
124,985,753 تومان

درباره ارز دیجیتال سولانا بیشتر بدانید

سولانا چیست؟

شبکه سولانا یک اکوسیستم غیرمتمرکز، امن، مقیاس‌پذیر و سریع است. این پروژه با هدف تبدیل‌شدن به بستری برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) ایجاد شد و در حال حاضر یکی از رقبای اصلی اتریوم به حساب می‌آید.توکن بومی این شبکه سول (SOL) نام دارد. طبق اعلام سولانا، هر سال ۸ درصد به تعداد توکن‌های شبکه اضافه می‌شود. از سوی دیگر، طی هر سال، از این ۸ درصد، ۱۵ درصد در قالب نرخ کاهش تورم کسر می‌شود و این کاهش تا حدود ۱۰ سال ادامه پیدا می‌کند. با کسب اطلاعات از طریق این ویدئو می توانید طبق نمودار سولانا و بررسی قیمت سولانا اقدام به خرید و فروش سولانا کنید.

سولانا پِی (Solana Pay) چیست؟

یکی از جذاب‌ترین توسعه‌های این اکوسیستم، چارچوب پرداخت ارز دیجیتال Solana Pay بوده که استفاده از آن برای همگان رایگان است. این پلتفرم قابلیت دریافت مستقیم پرداخت مشتریان از طریق شبکه رمز ارزی Solana را برای فروشندگان مهیا کرده است. کسب و کارها با استفاده از سولانا قادر به حذف کارمزدهای بالای پردازش پرداخت‌ها هستند.

کاربردهای شبکه ارز دیجیتال Solana

سولانا یک بلاک چین متن باز است، به این معنا که توسعه‌دهندگان می‌توانند برای کاربردهای مختلفی از آن استفاده نمایند. از جمله کاربردهای این اکوسیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مینت، فروش و معامله توکن‌های NFT توسعه پلتفرم‌های دیفای نظیر صرافی‌های غیر متمرکز ساخت بازی‌های بلاک چینی از جمله بازی‌های وب3 علاوه بر این، سولانا با شرکت‌های نام‌آشنای بزرگی همچون FTX و Lightspeed همکاری داشته است که در صورت ادامه این روند، کاربردهای این شبکه و همچنین رمز ارز آن را افزایش خواهد داد.

استیکینگ سولانا و نحوه ی انجام آن

سولانا برخلاف دیگر شبکه‌های بلاک چینی مانند بیت کوین، دوج کوین و دیگر موارد که از ماینینگ مبتنی بر الگوریتم اثبات کار و تجهیزات تخصصی نظیر اسیک ماینر برای ساخت بلاک‌های جدید استفاده می‌کنند، قابل استخراج نیست. در شبکه رمز ارزی سولانا به دلیل استفاده از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده، هولدرها رمز ارزهای SOL خود را در شبکه استیک کرده و می‌توانند در فرآیند اعتبارسنجی، ساخت بلاک‌های جدید و دریافت پاداش شرکت کنند. اعتبار سنجی‌هایی که پردازش تراکنش‌های سولانا را به عهده دارد، از پاداش مشترک و یک مدل مالی با ریسک بالا پیروی می‌کند. پس، هر چه میزان سهام واگذار شده به فرد اعتبار دهنده بیشتر باشد، او تراکنش‌های بیشتری را ثبت کرده و در نتیجه، پاداش بیشتری را هم دریافت می‌کند. برای استیکینگ توکن SOL و کسب سود می‌توان از طریق زیر اقدام کرد:

۱- در ابتدا، کاربران باید توکن‌های خود را به کیف پولی منتقل کنند که اجازه استیکینگ SOL را می‌دهد. از جمله این کیف پول‌ها می‌توان به لجر نانو اس (Ledger Nano S) اشاره کرد.
۲- در مرحله دوم لازم است که یک اکانت استیکینگ ایجاد کنید و آدرسی که در اینجا تولید می‌شود با آدرس کیف پول تفاوت دارد.
۳- بعد از ایجاد اکانت استیکینگ، می‌توانید از میان اعتبارسنج‌های شبکه انتخاب کنید و نماینده خود را تعیین کنید.
۴- بعد از انتخاب نماینده، استیکینگ اکانت خود را به آن نماینده واگذار می‌کنید.

آیا سولانا بهتر از اتریوم است؟

برای پاسخ به این سوال که بلاک چین سولانا بهتر است یا اتریوم، باید اهداف شخصی خود را در نظر بگیرید. شما کدام را ترجیح میدهید؟ بلاک چینی که کارمزد بیشتری دارد و امن تر است یا بلاک چینی که سرعت تراکنش بیشترو هزینه ی گس فی به صرفه تری دارد؟ اگر امنیت تراکنش ها برای شما مهم است، اتریوم مناسب شماست. بلاک چین اتریوم فعالیت خودش را از سال ۲۰۱۴ شروع کرده و خودش را اثبات کرده است. اما اگرترجیح شما تراکنش های سریع و پرداخت کارمزد کمتر است، سولانا گزینه ی بهتری خواهد بود.

+ مشاهده همه

بازارهای معاملاتی سولانا (SOL)

بازارقیمتتغییرات (۲۴ ساعت)حجم (۲۴ ساعت)
سولانا/تومان
SOL/IRT
2,901,512تومان1.15٪ 124,985,753 تومان
سولانا/تتر
SOL/USDT
57.14تتر1.10٪ 2,436.16 تتر

سوالات متداول سولاناآخرین اخبار سولانا

در حال بارگذاری...