مشارکت پلتفرم ردیابی مواد غذایی و شراب استرالیای جنوبی با هدرا (Hedera)

اینتراست (Entrust) پلتفرم ردیابی زنجیره تأمین مورد حمایت دولت استرالیا بر روی (Hedera Hashgraph) راه اندازی خواهد شد.

 

این پلتفرم زنجیره تامین کشاورزی استرالیا که توسط دولت استرالیا پشتیبانی می شود ، اعلام کرد که در (Hedera Hashgraph) ، پلتفرم دفتر کل توزیع شده ای که ادعا می کند قابلیت پردازش 10000 تراکنش در ثانیه را دارد راه اندازی خواهد شد.

 

نخست وزیر استرالیای جنوبی ، استیون مارشال (Steven Marshall) ، در 20 سپتامبر رسماً اینتراست (Entrust) را راه اندازی کرد و اظهار داشت تمرکز اولیه این پلتفرم بر محافظت از صنایع تولید شراب و لبنیات در برابر محصولات تقلبی در بازارهای جهانی و ایجاد صرفه جویی در بهره وری بخش های کشاورزی خواهد بود.

 

اینتراست یک پلتفرم نرم افزار به عنوان سرویس است که حرکت محصولات اصلی (مانند انگور شراب) را از طریق زنجیره تأمین کشاورزی محلی و همچنین زنجیره تأمین محصولات تولیدی ثانویه (در این مورد ، خود شراب) ردیابی می کند.

 

موقعیت جغرافیایی ، زمان سنجی و سایر داده های کلیدی به طور غیرقابل تغییر در (Hedera Hashgraph) ثبت شده و از طریق مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه قابل دسترسی است.

 

پلتفرم بتا در حال حاضر توسط بیش از دوازده شرکت مستقر در منطقه (Clare Valley) در استرالیای جنوبی مورد آزمایش قرار گرفته و حرکت بیش از 250،000 لیتر شراب را ردیابی می کند. این پلتفرم توسط جفری گروست (Jeffrey Grosset) مدیرعامل شرکت (Grosset Wines) تأسیس شد و دولت استرالیا 150،000 دلار استرالیا (تقریباً 109،000 دلار) برای حمایت از این نوآوری در نظر گرفت.

 

راب آلن (Rob Allen) ، مدیر فنی اینتراست ، با تمجید از قابلیت مقیاس پذیری هدرا ، پیش بینی کرد که مزیت های سرعت هش گرف (Hashgraph) باعث می شود اینتراست کشورهای دیگری را که اقتصادشان به صادرات شراب و سایر محصولات کشاورزی متکی است ، هدف قرار دهد.

 

“استرالیا سالانه تقریباً 2 میلیون تن انگور شراب تولید می کند. تولید کنندگان شراب از محافظت داده های برنامه (Australia Label Integrity Program) خود در اینتراست بهره می برند ، همچنین این سیستم سریع ، مقرون به صرفه ، امن و قابل توسعه است. ”

در اواخر ماه آگوست ، وزارت صنعت استرالیا اعلام کرد که گروه هایی برای هدف قرار دادن زنجیره تأمین و اعتبارسنجی جهت حمایت از کمیته بلاکچین (Blockchain) ملی استرالیا تشکیل شده است.

 

چندین راه حل ردیابی زنجیره تأمین مبتنی بر بلاکچین (Blockchain) نیز در استرالیا ایجاد شده است و در سال های اخیر شاهد همکاری وی چین (VeChain) با صدها کسب و کار استرالیایی بوده ایم ، در حالی که پلتفرم های کشاورزی (Aglive) و (BeefLedger) نیز موفق شده اند صنعت گوشت را هدف قرار دهند.

 

همچنین در ماه جولای هدرا هش گرف (Hedera Hashgraph)با همکاری (Eftpos) و اجرای طرح آزمایشی میکروپیمنت ، فعالیت خود را گسترش داد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *