جی پی مورگان و (DBS) پلتفرم پرداخت بلاکچین (blockchain) خود را راه اندازی می کنند

پلت فرم بین بانکی بلاکچین (blockchain) جی پی مورگان و (DBS) برای تکمیل پروژه های ارز دیجیتال بانک مرکزی طراحی شده است.

 

بانک سرمایه گذاری بزرگ آمریکایی جی پی مورگان در حال همکاری با بزرگترین بانک سنگاپور ، (DBS) و شرکت سرمایه گذاری دولتی تماسک (Temasek) برای راه اندازی یک شرکت بلاکچین (blockchain) جدید متمرکز بر پرداخت های جهانی و معاملات بین بانکی است.

 

شرکت جدید که (Partior) نام دارد ، از فناوری بلاکچین (blockchain) استفاده می کند و پول را دیجیتالی می کند تا روند پرداخت های مرزی ، معاملات تجاری و تسویه حساب های ارزی را تسهیل کند.

 

جی پی مورگان در بیانیه روز چهارشنبه گفت ، چنین عملکردی امکان تسویه فوری پرداخت ها برای انواع تراکنش ها را فراهم می کند و به بانک ها کمک می کند تا چالش های پرداخت جهانی در سیستم مالی فعلی را رفع کنند.

 

این پلتفرم جدید بر اساس اقدامات گذشته جی پی مورگان و تماسک به عنوان بخشی از پروژه (Ubin) ، یک طرح پرداخت چند ارزی مبتنی بر بلاکچین (blockchain) که توسط مرجع مالی سنگاپور (MAS) در سال 2017 ساخته شده ایجاد شده است. پلتفرم (Partior) با تمرکز بر تسهیل جریان سرمایه عمدتا بین بانک های مستقر در سنگاپور با دلار ایالات متحده و دلار سنگاپور با هدف گسترش عرضه خدمات به بازارهای دیگر با ارزهای مختلف راه اندازی می شود.

 

در این اطلاعیه آمده است: این پلتفرم با هدف تکمیل پروژه های ارز دیجیتال بانک مرکزی و گسترش کاربردها راه اندازی می شود. مدیر ارشد فناوری اطلاعات (MAS) ، گفت که (Partior) زیرساخت جهانی بنیادی را برای تعامل با ارزهای دیجیتال فراهم می کند.

 

مدیر عامل (DBS) نیز اظهار داشت فناوری بلاکچین (blockchain) و قراردادهای هوشمند (Partior) را قادر می سازد تا از پرداخت های آنی برون مرزی ، تامین مالی تجاری ، تسویه حساب های اوراق بهادار ارزی و (DVP) در یک پلتفرم جهانی ، با قابلیت برنامه ریزی ، تغییر ناپذیری ، ردیابی پشتیبانی کند.

 

هر سه شرکت توسعه دهنده پروژه (Partior) در حال گسترش فعالیت خود در صنعت ارزهای دیجیتال هستند. در اواخر سال 2020 ، (DBS) اکسچنج ارز دیجیتالی به نام (DBS Digital Exchange) راه اندازی کرد که به سرمایه گذاران اجازه می دهد کوین های بزرگی مانند بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) ، بیت کوین کش (BCH)  و ریپل (XRP) را معامله کنند.

 

گزارش شده است که جی پی مورگان نیز استخدام توسعه دهندگان اتریوم (Ethereum) را از ماه آوریل آغاز کرده است. همچنین شایعه شده است که این شرکت در حال آماده سازی برای راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری بیت کوین (Bitcoin) است. همانطور که در ماه مارس گزارش شد ، تماسک نیز در بیت کوین (Bitcoin) سرمایه گذاری کرده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *