ایلان ماسک : قیمت بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) بالا به نظر می رسد

در حالی که شرکت تسلا اخیرا از سرمایه گذاری بیت کوین (Bitcoin) خود خبر داد ، ایلان ماسک در توییتر گفت قیمت اتر (ETH) و بیت کوین (Bitcoin) بالاست و نگهداری بیت کوین (Bitcoin) عاقلانه تر از پول نقد است.

 

پیتر شیف ، تاجر طلا و منتقد بیت کوین (Bitcoin) اخیرا در توییتر از اظهارات ماسک مبنی بر اینکه بیت کوین (Bitcoin) بهتر از ارز های فیات است انتقاد کرد :

شیف اشاره کرد که ، “به عنوان یک مهندس” بنیانگذار تسلا باید تفاوت بین یک “عنصر ملموس” و “رشته اعداد” را بداند و گفت که طلا دارای کاربرد بیشتری نسبت به بیت کوین (Bitcoin) است.

 

“پول داده نیست. داده ها می توانند نشان دهنده پول باشند اما نمی توانند جایگزین آن شوند. پول مبادله کالا را بهبود بخشید ، طلا پول را بهبود بخشید و داده ها طلا را بهبود بخشیدند. بیت کوین (Bitcoin) بازگشت به مبادله است. همه فروشندگان پول را می پذیرند. با استفاده از بیت کوین (Bitcoin) شما باید فروشنده ای پیدا کنید که آنچه شما می خواهید داشته باشد و آنچه شما دارید را بخواهد. ”

اوایل ماه جاری تسلا 7.7 درصد از درآمد ناخالص خود به ارزش 1.5 میلیارد دلار را برای خرید بیت کوین (Bitcoin) استفاده کرد. پس از آن ایلان ماسک اظهار داشت “فقط یک احمق” به دنبال سرمایه گذاری هایی فراتر از فیات نخواهد بود.

 

پیتر شیف نیز اخیراً گفت بیت کوین (Bitcoin) کلاهبرداری نیست ، اما او همچنان طلا را گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری می داند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *